Medewerkers van DWA zijn tevreden over het bedrijf. Het aantal betrokken medewerkers is hoog en onderwerpen als 'ontwikkelingsmogelijkheden' en 'beloning' scoren goed. Dat blijkt uit een recent gehouden medewerkersonderzoek van Effectory.
Effectory is marktleider op het gebied van medewerkersonderzoek. Jaarlijks ondervraagt Effectory een half miljoen medewerkers in een uitgebreide kring van opdrachtgevers.
De respons was met 91,6% ontzettend hoog. De algemene tevredenheid ligt bij DWA met een 7,5 boven de benchmark van 7,4. Op alle hoofdonderwerpen 'Werkzaamheden', 'Arbeidsomstandigheden' en 'Manager' scoort DWA rond het gemiddelde van ruim 200 bedrijven waarmee we zijn vergeleken. Bij de onderdelen 'Directe collega’s', 'Organisatie', 'Ontwikkelingsmogelijkheden' en 'Beloning' doet DWA het beter ten opzichte van de benchmark. DWA kent een hoog percentage betrokken medewerkers 70,1% (benchmark 67,5%). Zij geven aan zich thuis te voelen bij DWA en er voorlopig te willen blijven werken. Daarvan geeft 23,7% aan 'engaged' te zijn (benchmark 17,6%). Die medewerkers worden getypeerd door passie voor het werk en de organisatie.
Workshops
Een aandachtspunt voor DWA is de werkdruk. Medewerkers geven aan dat het belangrijk is hier aandacht aan te besteden zodat ze voldoende tijd en energie in hun projecten kunnen steken. Daarentegen geven medewerkers van DWA wel weer aan erg tevreden te zijn over het feit dat men de tijd zelf kan indelen. Een ander punt is dat een aantal mensen rolonduidelijkheid ervaren, bijvoorbeeld over de te behalen doelen of de prioriteiten.
De komende tijd gaat DWA, onder meer tijdens workshops met medewerkers, de knelpunten analyseren en concrete acties opzetten om oplossingen te bedenken. Op die manier willen we bereiken dat we volgend jaar ook op die punten gemiddeld of bovengemiddeld scoren.
Blijven verbeteren
Medewerkers bepalen het succes van DWA. Wij vinden het belangrijk dat iedereen met plezier naar zijn of haar werk gaat. Dit betekent dat we continu moeten letten op een goede (werk)sfeer binnen onze organisatie, goede arbeidsomstandigheden, goede (onderlinge) communicatie, mogelijkheden voor ontwikkeling en ontplooiing, enzovoorts.
De afgelopen jaren hebben we het instrument ‘Investors in People’ (IiP) gebruikt als hulpmiddel om te werken aan verbetering en professionalisering. Inmiddels is IiP verweven in het gedachtegoed van DWA. In de laatste audits scoorden we steeds goed. Met behulp van IiP hebben we een aantal verbeterslagen kunnen maken. Om te blijven werken aan een organisatie waar iedereen trots op kan zijn, hebben we gekozen voortaan een jaarlijks medewerkersonderzoek te laten uitvoeren door Effectory.
Meer informatie:
Evelien Wagenaar, medewerker Personeelszaken, T 088 - 163 53 94.