sluiten

DGBC publiceert in samenwerking met DWA whitepaper Gebouwefficiency door Big Data

16 juli 2019

Gebouwen lekken massaal energie. Dat staat gelijk aan de uitspraak: gebouwen lekken massaal euro’s. Een boute stelling, maar het is een feit. Met data is inzichtelijk te maken waar een gebouw energie lekt. En dan maakt het niet uit of je als eigenaar, beheerder of gebruiker betrokken bent. Data maken inzichtelijk waar het gebouw energie ‘lekt’, maar ook wat je kunt doen om dat te voorkomen.

Met de snelle ontwikkeling van sensortechnologie, cloudcomputing en slimme, mobiele apparaten is het inmiddels mogelijk om tegen geringe kosten grote hoeveelheden data te verzamelen. Die data bieden inzicht. Er zijn inmiddels verschillende businesscases waaruit blijkt dat er veel bespaard wordt door data te analyseren en de uitkomst daarvan te gebruiken om een gebouw energie-efficiënter in te richten. Energie-efficiënter betekent ook: minder energielasten.

In samenwerking met de Dutch Green Building Councel (DGBC) stelde DWA een whitepaper op over dit onderwerp.

Download de whitepaper Gebouwefficiency door Big Data

Deze publicatie past uitstekend in onze nieuwe koers: Samen, slim en snel werken wij aan de verduurzaming van Nederland. Lees er meer over.

Samen slim en snel

Our offices
Gouda

Visiting address
Harderwijkweg 7
2803 PW Gouda

Directions

Amstelveen

Visiting address
Stroombaan 6-8
1181 VX Amstelveen

Directions

Veenendaal

Visiting address
Lunet 7
3905 NW Veenendaal

Directions

Rijssen

Visiting address
Hogepad 85
7462 TB Rijssen

Directions

Eindhoven

Visiting address
Achtseweg Zuid 159R
6th floor
5651 GW Eindhoven

Directions


contact

phone: +31 88 - 163 53 00
e-mail: dwa@dwa.nl