Verder kijken dan je eigen vakgebied: in gesprek met JORNext

DWA is sponsor van JORNext, het netwerk voor jonge vastgoedprofessionals in Rotterdam. Een samenwerking waarin kennis delen, nieuwe perspectieven en elkaar ontmoeten centraal staan.
JORNext ging in gesprek met Marnix Lourens en Wilfred van der Plas over de opgaven in de vastgoedsector, de rol van een nieuwe generatie professionals en de projecten waaraan DWA in Rotterdam werkt. Lees het gehele interview hieronder:
Wat vraagt de toekomst van vastgoedprofessionals?
Wie het kantoor van DWA in Gouda binnenloopt, ziet meteen hoe techniek onderdeel is van het gebouw. Leidingen en installaties zijn zichtbaar en data laat zien hoe het gebouw presteert. Een werkomgeving die goed past bij waar DWA zich dagelijks mee bezighoudt: gebouwen slimmer, duurzamer en toekomstbestendiger maken.
De samenwerking met JORNext past goed bij DWA. De grote opgaven in de gebouwde omgeving vragen om mensen die verder kijken dan hun eigen vakgebied, kennis delen en van elkaar leren. “Als sector staan we voor enorme uitdagingen”, vertelt Marnix Lourens terwijl hij uitkijkt over het kantoor. “Van verduurzaming tot netcongestie en van circulair bouwen tot betaalbaarheid. Die vraagstukken los je niet op vanuit één discipline. Daar heb je nieuwe generaties professionals voor nodig die over hun eigen vakgebied heen kijken.”
“Wat ik mooi vind aan JORNext is de uitwisseling. Wij brengen onze kennis en ervaring mee, maar zijn ook benieuwd hoe een nieuwe generatie vastgoedprofessionals naar de opgaven van vandaag kijkt. Juist die verschillende perspectieven maken de gesprekken interessant.”
Niet praten over duurzaamheid, maar het laten werken
DWA is al jaren actief op het snijvlak van vastgoed, installatietechniek en energie. Met ruim 160 adviseurs verspreid over vijf kantoren werkt het bureau aan complexe nieuwbouw-, renovatie- en gebiedsontwikkelingsprojecten.
Volgens Wilfred van der Plas zit de kracht van DWA juist in het verbinden van werelden.
“Bij een vastgoedontwikkeling komen veel belangen en disciplines bij elkaar. Een duurzaamheidsambitie is één ding, maar vervolgens moet je samen kijken wat technisch mogelijk is, wat financieel haalbaar is en wat op de lange termijn goed blijft werken. Juist in die samenhang kunnen wij veel betekenen.”
“De echte kunst begint als het gebouw er staat en daadwerkelijk moet presteren. Dan moet het comfortabel zijn, energiezuinig draaien én betaalbaar blijven. Dáár zit de uitdaging.”
Rotterdam als proeftuin
Wie het gesprek richting Rotterdam stuurt, merkt direct enthousiasme. DWA heeft de afgelopen jaren aan een reeks opvallende projecten gewerkt, waaronder Floating Office, FIRST Rotterdam, Fenix, The Modernist, HNK Rotterdam Alexander en EDGE Coolsingel
Voor Van der Plas maakt vooral de combinatie van opgaven de stad interessant. “In een stad als Rotterdam komen veel ontwikkelingen bij elkaar. Er wordt gebouwd en verdicht, terwijl tegelijkertijd hoge ambities gelden voor duurzaamheid, energie en klimaatbestendigheid. Dat vraagt steeds opnieuw om een zorgvuldige afweging tussen ambitie en wat in de praktijk haalbaar is.”
“Neem duurzame hoogbouw. Iedereen wil torens bouwen, maar tegelijkertijd moeten gebouwen energiezuiniger, flexibeler en klimaatbestendiger worden. Rotterdam is een van de plekken waar die puzzel dagelijks wordt gelegd.”
Van ambitie naar uitvoering
DWA ziet de komende jaren een belangrijke rol voor vastgoedprofessionals die verder kijken dan hun eigen discipline.
“De sector heeft geen gebrek aan plannen”, zegt Lourens. “Wat we nodig hebben zijn mensen die die plannen kunnen omzetten naar uitvoerbare projecten.”
Dat is ook precies waarom de samenwerking met JORNext volgens hem waardevol is.
“We investeren niet alleen in een netwerk. We investeren in mensen die straks beslissingen nemen over de gebouwen waarin we wonen, werken en ontspannen. Als wij daar een bijdrage aan kunnen leveren, dan doen we dat graag.”
Een waardevolle versterking voor JORNext
Ook JORNext ziet een duidelijke match. Voorzitter Bregje Nagtzaam is enthousiast over de toetreding van DWA als sponsor: “DWA brengt een schat aan kennis mee op het gebied van duurzame gebouwen, energietransitie en innovatieve installatietechniek. Dat zijn thema’s die steeds bepalender worden voor de toekomst van vastgoed. Hun betrokkenheid geeft onze leden toegang tot praktijkervaring en expertise die direct relevant is voor de projecten van morgen.”
Ze vat het treffend samen.
“Uiteindelijk draait het bij JORNext om verbinding. Mensen samenbrengen die iets willen bouwen aan de toekomst van Rotterdam. Met DWA halen we veel kennis en ervaring uit de praktijk in huis.”











